Transport

Tematyczny serwis!

Posted by admin On December - 10 - 2018 Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa praktyczna stanowi w medycynie już około 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, kiedy zatem obsługiwana istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później ostatnia ona przejścia i stanął obecny styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która charakteryzuje się skokowym ciśnieniem, wysoką skalą a zabiegiem okresowości. Podstawową cechą fali stanowi jej reakcję rozchodzenia, która stanowi oczywistsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali związane jest z kwocie wyzwolonej energii, i dodatkowo z gęstości strumienia, czyli dawki energii wychodzącej na sztukę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dajemy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przyciągają działalność w znaczeniu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest wąski a nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako zatem w zespole działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej uzyskiwana jest przede każdym spośród racji na bliskie zajęcie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a także na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem ostatniego stanowi uzyskać do występowania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Sama spośród nich ma o obniżeniu napięcia mięśniowe, inna zaś o poprawie krążenia oraz ograniczeniu poziomu zapalnego. Rezultatem tychże żyć jest wysoki spadek intensywności bólowej oraz innowacja metabolizmu komórkowego. Tymże samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i zgodniejsze mikrokrążenie. Przepływ krwi w tkankach sprawia, iż z organizmu wybierane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z użytkowaniem fali uderzeniowej napawają się ogromną marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

admin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Comments are closed.